Molitan na míru ve formě přířezů a metráží (desek) lze využít k mnoha účelům

· Výroba nábytku z palet – jeden z moderních trendů, jak vybavit velice levným a přitom stylovým nábytkem obytné místnosti, dílny, a dokonce i zahrady a kancelářské prostory. Konstrukci z dřevěného masivu doplní pěnové sedáky buď řešené jako sendviče, nebo celistvé, a to buď z líné nebo studené pěny, či klasického molitanu.
romantický pokoj.jpg
· Matrace pro chataření a cestování karavanem – molitan je ideální materiál pro občasné přespávání v obytných přívěsech a o víkendu na chatách a chalupách.
· Područky, opěrky, výstelky, změkčení pracovních nástrojů a ploch. Případně jako výplně k libovolnému použití.
· Sedáky k zahradnímu nábytku – ten bývá zpravidla tvrdý, buď z plastu, nebo dřevěný. Metráž molitanuje pro tyto účely ideální a každá šikovná švadlena zvládne vyrobit potah doslova na míru
luxování pod postelí.jpg
· Čalounický materiál – čalouníci používají molitan poměrně běžně na vycpávky dveří, židlí, křesel, sedacích souprav, pro polstrování barů v restauracích, při vybavování prostředí masérských salónů, nebo při restaurování historického nábytku.
· Středové výplně matrací – v současné době se matrace vyrábí převážně pěnové, tedy z PUR pěny, mohou být ve formě studené pěny, líné pěny, z RE pěny. Molitan a RE pěna se často vkládají jako středová vrstva sendvičových matrací
· Podložky pro prezentaci výrobků – velice často tento osvědčený materiál používají klenotníci jako podložku k vystavování výrobků. Používá se ve výlohách obchodů, kde se vystavuje křehké zboží (keramika, porcelán, sklo, bižuterie, dárkové předměty).
skateboard v ložnici.jpg
· Netradiční využití nachází tento produkt ve formě izolační drti, k výrobě hracích kostek pro děti, hraček a plyšových zvířátek, a dokonce i pro modeláře a sběratele. Molitanový přířez je ideální pro sběratele odznaků a numismatiky, speciální jemná drť je ideálním materiálem pro tvorbu kolejiště vlakového modelářství.